Güveçli'nin Genç Ufukları Projesi


Derneğimiz üyesi üç genç ( Musa Salih DEMİRTAŞ, Betül YILDIZ, Doğuş AKMAN) Sivil Toplum için Destek Vakfı koordinasyonunda, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) yürütücülüğünde ve Pegasus Hava Yolları’nın mali desteğiyle hayata geçirilen Yarınlara Uçuyoruz Projesine alt proje hazırlayarak başvuruda bulundular. Başvuru kabul edildi ve üç gencimiz gönüllü olarak Bingöl'ün Güveçli Köyü Ortaokuluna robotik, kodlama ve tasarım atölyeleri gerçekleştirmek için İzmir'den Bingöl'e Pegasus hava yollarının sağladığı imkan ile yolculuk yaptılar. 

       

Köy çocukları tarafından heyecan ve merakla karşılanan gençler atölye çalışmalarını eğlenceli ve interaktif bir şekilde gerçekleştirerek öğrencilerin heyecanlarını deneyim ve beceriye evirilmesine katkı sunmuş oldular. Öğrencilerin ufuklarında oluşacak en küçük bir ilerlemenin bile önemli olduğu düşüncesiyle çalışmaları tamamlayan proje ekibi 3 günlük çalışmanın ardından İzmir'e döndü.

        

Deneyimlerinin pozitif ve kaliteli geçtiğini çocukların ön yargılarını kaldırıp isterlerse her şeyi yapabileceklerini aşıladıklarını düşünen gençler daha bir çok projeye katılıp özellikle çocuklar başta olmak üzere doğa yararına teknolojiyi üretmeyi amaçlıyorlar.